Když vyšla v prvním vydání kniha pro děti od Evy Bernardinové s názvem „Kluci, holky a Stodůlky“, psal se rok 1975. V té době měla paní spisovatelka na mysli Stodůlky jako příměr venkovské oblasti a popisovala život na venkově v mezilidských vztazích, rozhodně nešlo o zmínku životních radostí a strastí na městském sídlišti, neboť panelové sídliště Stodůlky (městská část Praha 13) se začaly stavět až o tři roky později. Výstavba sídlišť Stodůlky, Lužiny, Velká Ohrada a Nové Butovice probíhala až do roku 1993 a šlo o jeden z největších pražských projektů výstavby bytů pro zhruba 75 tisíc lidí.
Jestliže právě vy máte to štěstí a zdědili jste nebo zakoupili byt v některé z těchto lokalit, a vězte, že jde o jednu z nejoblíbenějších oblastí v Praze, měli byste vaše nové bydlení nejprve důkladně prověřit. Za prvé po administrativní stránce, zda je převod a vlastnictví bytu v pořádku, a pak po stránce technické, abyste měli jistotu, že vám po nastěhování byt nevyhoří. Jde zejména o revizi elektroinstalace, která tu ještě může být v původním stavu.
Starý „dobrý“ hliník – hliníkové vodiče se do bytových jader umísťovaly zcela záměrně, neboť jsme měli velmi levný zdroj výroby hliníku díky maďarské zásobě hliníkové rudy – Bauxitu. Životnost hliníkových vedení je však již dávno za svým zenitem a snadno tu může dojít ke zkratu vlivem poškozené, většinou zpuchřelé a odloupané izolace. Máte-li v bytě ještě hliníkové vodiče, nechte je elektrikářem z Prahy 5 Stodůlky vyměnit za nové, měděné, dle současných předpisů.
Další skryté závady – v bytě může být již provedena rekonstrukce elektroinstalace, ale to neznamená, že bude stoprocentně v pořádku. Elektrikář tu může odhalit například přetížené zásuvky a některé amatérské zásahy, které se neslučují s předepsanými předpisovými parametry.
Nové prvky – chcete-li v bytě nainstalovat nové zásuvky, vypínače nebo svítidla, s vaším požadavkem se taktéž můžete obrátit na elektrikáře, který práci provede opět na základě platných technických norem.