Také vás někdy zajímalo, jaké byly hry, když byl středověk? Protože i ve středověku se rodily malé děti, i ve středověku byly děti malé anebo i teenageři. A samozřejmě, že každé dítě se vždycky chtělo zabavit. Když se třeba díváte v televizi na nějaké dokumenty, tak jste si určitě všimli, že i mláďata od zvířat si také moc ráda hrají, a to třeba malé opice. Když jsem viděla v zoo, kde byly malé opičky a jak si hrály, tak mě to ihned připomnělo tak dvouleté dítě. Opravdu to vypadá velice roztomile a každý ví, že dítě anebo i malé zvíře se formou hry také učí a vzdělává. Tomuhle se říká socializace.
Jenom si představte, kdybyste třeba měli děti a vůbec byste jim nedali žádnou hračku. Myslím si, že by to bylo pro jejich vývoj opravdu hrozné a byly by samozřejmě opožděné. Proto si myslím, že nejlepší jsou pro děti hračky Montessori. Víte, co jsou to Montessori hračky? Jsou i Montessori školky, jsou to takové hračky, které jsou edukativní. Edukativní hračky znamenají, že to vzdělává člověka, že to vzdělává dítě. A když jsem měla své druhé dítě, tak jsem byla opravdu ráda, že se začaly prodávat i vzdělávací hračky. Byly takové lepší, než byly dříve. Naštěstí moje děti byly dva roky od sebe, takže Montessori hračky využívaly obě dvě moje děti.
Moc se mi tohle líbí a moje děti mi říkaly, že lepší hračky opravdu neměly, protože když dětem bylo sedm let, tak my obě dvě řekly, že jsou moc rády, že měly takovéto hračky, protože díky tomu mají také své záliby. Můj mladší syn má rád robotiku a můj starší syn má zase rád počítače. I když mnoho lidí říká, že malé děti by neměly mít počítač nebo mobilní telefon či tablet, ale u nás tohle vůbec zakázané není, vůbec mi nevadí, že děti už třeba v pěti letech si hrály na počítači hry anebo na mobilním telefonu. Já to beru také jako vzdělávání, protože tam hrály hlavolamy anebo třeba dokonce na mobilním telefonu se naučili hrát šachy. Tak co je na tom špatného? Také jste dovolili svým dětem, aby používali mobilní telefon nebo počítač? Anebo jste jim to úplně zakázali?